Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę/lato 2019

Czego możemy się spodziewać w koloryzacji włosów w sezonie wiosna-lato 2019? Nadal pozostaniemy w naturalności, ale jednocześnie pojawią się całkowicie zaskakują cenowości. Balonowy róż? Opalizujacy bez? Mahoniowa czerwień? A może baby color? To koloryzacje o których niejednokrotnie usłyszycie w zbliżającym się sezonie. Czym się charakteryzują? Przygotowaliśmy małą ściągę. Jesteście ciekawi o co tym razem mogą Was poprosić klientki salonów? Mamy garść pewnych tropów, z którymi warto się zapoznać ?

Włosy muśnięte słońcem

W koloryzacji uciekamy się nie tylko do wariacji kolorystycznych, ale ciągle pozostajemy przy naturalności. Stylizacje, w których włosy klientek po zabiegu będą prezentowały się jakby muśnięte słońcem nadal zalicza się do hot trendów. Dlatego blond refleksy długo nie znikną z ofert fryzjerskich salonów. Od kilku lat hitem jest metoda koloryzacji sombre oraz ombre, która pozwala na rozjaśnienie końcówek pasm. Obecnie dochodzi do niej tzw. baby color polegające na tworzeniu mikroskopijnych rozmiarów refleksów. W tym roku będą to prawdopodobnie najczęściej wykonywane koloryzacje.

Klasyczny blond w wielu tonacjach

Od blondu trudno odejść w koloryzacji i tak też będzie w sezonie wiosenno-letnim. Blond nadal króluje! Od całkowicie siwego, który doskonale znamy z 2017 roku przez mroźną platynę po słomkowy nadal jest kochany przez światowej klasy fryzjerów i kobiety. Pamiętajcie, że podstawą udanej koloryzacji w przypadku blondu jest dobranie odpowiedniej farby lub rozjaśniacza. Zanim zdecydujecie z pomocą jakiego środka przeprowadzicie koloryzacje, dokładnie zapoznajcie się z kondycją włosów klientki i wypytajcie o wcześniej przeprowadzane zabiegi. W przypadku blondów warto uzbroić się w cierpliwość! Uzyskanie idealnego siwego koloru nie jest możliwe przy pierwszej koloryzacji, gdy klientka przechodzi z ciepłych odcieni w chłodniejsze. Lepiej uświadomić ją o tym zanim rozpoczniecie zabieg, aby uniknąć niezadowolenia.

Prawdziwy ogień w wszystkich odcieniach

Wszelkie odcienie rudości będą kradły serca klientek podążających za trendami w 2019 roku. Tej wiosny i lata będą królowały tonacje podkreślające ognistą naturę kobiet. Należy tutaj szczególnie zadbać o prawidłową pielęgnacje, dzięki której aplikowane kolory dłużej będą utrzymywały się na włosach. W przypadku rudości bardzo łatwo o efekt płowienia kolorów, dlatego niezbędne przy tego typu koloryzacjach jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich na co należy koniecznie uczulać klientki. Wśród trendów obecnych na światowej klasy pokazach fryzjerskich pojawiły się takie odcienie jak: mahoniowa czerwień, głęboki burgund, marchewkowy rudy czy klasyczny czekoladowy brąz.

Bajkowe róże i więcej luzu w koloryzacji

W sezonie wiosenno-letnim 2019 hitem będą zabawne kolory, o które z pewnością poproszą nastoletnie klientki. Balonowy róż stanie się jednym z najczęściej spotykanych odcieni blondów na ulicach naszych miast. W koloryzacji będzie można zdecydowane puścić wodzę fantazji szczególnie, gdy celem będzie efekt inspirowany bańką mydlaną, aby go uzyskać należy wykonać bardzo cienkie i prawie niewidoczne refleksy niebieską, bordową oraz zieloną farbą ^^ Piszecie się? My już zacieramy ręce i czekamy na pierwsze, odważne klientki! Wśród innowacyjnych koloryzacji pojawi się również blond bez będący odcieniem fioletu w wszystkich możliwych tonacjach.