Płatność kartą w salonie fryzjerskim

Płatność kartą lub telefonem to trend, którego nie powinno zabraknąć również w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dla zdecydowanej większość klientów i klientek możliwość operacji bezgotówkowych to spore udogodnienie, które przekłada się na ponowne wizyty w salonie. Nie odsyłaj ich po gotówkę do bankomatu, tylko zainwestuj w terminal płatniczy. Wprowadzenie tego sposobu płatności jest bardziej opłacalne niż możesz sądzić. Dlaczego? 

Podążaj za trendami

Z roku na rok coraz mamy coraz  większą liczbę płatności bezgotówkowych  za kart płatniczych i kredytowych. Szacuje się, że w użyciu jest już ponad 39 milionów kart płatniczych. To naprawdę sporo! Zdecydowana ich większość znajduje się w portfelach stałych klientek oraz klientów salonów fryzjerskich. Co więcej, coraz chętniej płaci się za pomocą Internetu i smartphonów. Płatność telefonem staje się standardem, na który pozostają otwarte nie tylko młode pokolenia, ale również osoby starsze.

Nie pozostawaj w tyle i nadążaj za technologią! Klient mający pod ręką kartę płatniczą czy telefon wydaje przeważnie chętniej pieniądze niż ten, który płaci gotówką. Wygoda bezgotówkowych operacji oznacza również możliwość podejmowania zupełnie spontanicznych decyzji, wśród których może znaleźć się podcięcie włosów albo wykonanie szybkiego zabiegu pielęgnacyjnego. Najczęściej inwestycja w terminal płatniczy szybko się zwraca. To wygoda, z której chętnie skorzystają Twoi klienci. Dzięki możliwości płacenia kartą nie będą tracić cennego czasu na odwiedzenie bankomatu, wszystko załatwią od ręki. Taki ukłon w stronę klienta jest pozytywnie odbierany. Zamiast korzystać z usług fryzjera, który nie posiada terminalu wygodniej jest udać się do salonu, gdzie taka możliwość istnieje. Dlatego nie pozostawaj w tyle za konkurencją, która prędzej czy później zdecyduje się na wprowadzenie tej innowacji u siebie. Zatroszcz się o swój prestiż zanim wyprzedzą Cię inni.

Zalety płatności bezgotówkowych

Terminal płatniczy zdecydowanie przyciąga zainteresowanie klientów, którzy mogą dokonać szybkich i bezpiecznych operacji bezgotówkowych. Nie obawiaj się wysokich prowizji od transakcji, są one niczym w porównaniu z stratą klientów jacy nie mogliby zapłacić Ci za świadczone usługi. Posiadając terminal w salonie możesz dodatkowo podnieść poziom swoich zysków decydując się na obsługę kart rabatowych czy voucherów budując lojalność wśród swoich klientów. Zamiast spisywać swój biznes na straty, lepiej wprowadzić innowacje i zdobyć nowych klientów jednocześnie zatrzymując dotychczasowych. Dbając o markę salonu podkreślasz w ten jej nowoczesność oraz profesjonalizm, budując swoją konkurencyjność na rynku.

Wygoda płacenia telefonem

Z pewnością zauważyłeś, że ogromnym udogodnieniem dla wszystkich jest korzystanie z smartphonów. Możliwość płatności telefonem to kolejne rozwiązanie znacznie usprawniające działalność salonu fryzjerskiego. Teraz zdecydowana większość banków umożliwia przeprowadzanie transakcji za pośrednictwem specjalnych systemów i aplikacji. Płatności mobilne są również przewidywane przez twórców samych smartphonów. Przykładowym rozwiązaniem zastosowanym przez popularną firmę Apple jest cyfrowy system płatności Apple Pay, jaki pozwala dokonać swobodnych płatności z użyciem urządzeń sygnowanych marką popularnego jabłuszka. Pozwól posiadaczom modnych iphonów szybko poprawić wygląd fryzury i bez obaw wprowadź u siebie płatności mobilne z użyciem terminala.

Jak wprowadzić terminal płatniczy?

Wybór modelu terminala to spore wyzwanie, możesz zdecydować się na terminal mobilny lub stacjonarny. Jakie wady i zalety mają te dwa modele?

Terminal stacjonarny wymaga stałego połączenia z siecią i zasilania prądem. Dlatego nie możesz się z nimi poruszać poza stanowisko kasowe w swoim salonie. Przyznasz, że nie jest to zbyt duży problem? W końcu bardzo rzadko zdarza się, aby klient życzył sobie przyniesienia terminalu pod sam nos 😊 To rozwiązanie jest jednym z najczęściej wybieranych przez nowoczesnych fryzjerów.

Natomiast terminal mobilny stosowany w wielu restauracjach może działać w każdym miejscu, gdzie tylko będzie miał dostęp do połączenia z siecią Wi-Fi. Znacznie lżejszy i mniejszy od poprzedniego może także okazać się dobrym wyborem dla Twojego salonu.

Najważniejsza kwestia przy wyborze terminalu płatniczego to dowiedzenie się przy jego zakupie, czy jest możliwe przeprowadzanie za jego pomocą płatności zbliżeniowych. Wprowadzanie karty płatniczej do terminalu to nierzadko strata cennego czasu klienta, który przywykł do szybkich i automatycznych transakcji. Dlatego nie pozwól sobie na małe fux pas i dopytaj sprzedawcę o przyjmowanie przez terminal płatności zbliżeniowych.